Maska z filtrem HEPA przyda się na sezon grzewczy

Polska jesień to czas, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Ruszają ciepłownie dostarczające ciepło do mieszkań, a właściciele domków jednorodzinnych uruchamiają przydomowe kotłownie. Nie zawsze paliwo jest przyjazne środowisku, a efekty spalania mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka.

O tym, jak bardzo w sezonie grzewczym pogarsza się stan powietrza, najlepiej wiedzą mieszkańcy dużych miast. Zdarzają się dni, w których zalecane jest pozostanie w domu, by nie narażać się na wdychanie szkodliwych substancji. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Wówczas konieczne jest zabranie ze sobą maski antysmogowej.filtr hepa sklep

Maska z filtrem HEPA (zobacz tutaj) ma już szerokie grono przyjaciół, którzy w sezonie grzewczym nie wyobrażają sobie bez niej codziennego funkcjonowania w mieście. Sięgają po nie osoby, które chcą ochronić swoje drogi oddechowe przed większością wirusów, bakteriami, zarodnikami grzybów i różnego rodzaju alergenami.

W miastach, w których w powietrzu obok zanieczyszczeń unosi się nieprzyjemny zapach, warto sięgnąć po maskę z filtrem HEPA wyposażoną dodatkowo w filtr z węglem aktywnym. Zatrzyma on na zewnątrz nie tylko brzydki zapach, ale również różnego rodzaju opary i szkodliwe dla zdrowia gazy. By maski skutecznie chroniły układ oddechowy, trzeba pamiętać o regularnych wymianach filtra.