Smog – jak się przed nim chronić?

Zanieczyszczenia powietrza mają ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie, warto zdawać sobie sprawę z zagrożeń oraz wiedzieć, jak się przed nim chronić.

Problem dotyczy przede wszystkim dużych miast, po których pomieszcza się tysiące mieszkańców. Przede wszystkim warto zrezygnować z samochodu na rzecz autobusu – to realne działanie, mające na celu poprawę jakości powietrza. Warto monitorować jakość powietrza, jeżeli stężenie szkodliwych substancji jest wysokie, najlepiej zrezygnować z wietrzenia pomieszczeń oraz wychodzenia na spacery. Gdy konieczne jest poruszanie się po mieście, dobrą opcją będzie sklep DragonMask z maskami antysmogowymi, dzięki której nie będzie się wdychać zanieczyszczeń. Od czasu do czasu, najlepiej wyjechać za miasto i spędzić trochę czasu na wsi, gdzie jakość powietrza jest dużo lepsza.

Ludzie mają coraz większą świadomość tego, jak smog wpływa na zdrowie i próbują się przed nim chronić. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak negatywnie oddziałuje zanieczyszczone powietrze i należy przeciwdziałać takiemu stanu rzeczy. Wybierając komunikację miejską, zamiast jazdy samochodem można przyczynić się do poprawy jakości powietrza.